Losowa fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia

Witamy na stronie klubu SP9KJM

Zamilkła radiostacja SQ9ETJ

Z przykorścia informujemy że 21 września 2010 zamilkła radiostacja SQ9ETJ.


Więcej…

 

Mistrzostwa Polski w Otwartych Zawodach Sprawnościowych w Kucobach k. Olesna

W dniach : 10 ? 12 września br. w Kucobach k. Olesna odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Otwartych Zawodach Sprawnościowych tj. wieloboju łączności i radiopelengacji amatorskiej. Organizatorem zawodów był Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju, natomiast wykonawcą Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach i Klub Łączności LOK w Siemianowicach Śl. Członkowie siemianowickiego klubu pełnili rolę sędziów, jak też kilku z nich wystąpiło w roli zawodników.


Więcej…

 

Spotkanie w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego

     W dniach 31 lipca ? 1 sierpnia 2010 r. w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego odbył się XI Zlot Krótkofalowców, którego organizatorem było Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców, natomiast gospodarzem był ks. Szczepan Gacek SP9VRJ. Zgodnie z programem, w sobotę 31 lipca odbył się egzamin państwowy na świadectwo uzdolnienia, do którego przystąpiło kilkanaście osób. Przez cały czas czynna była wystawa sprzętu krótkofalarskiego zorganizowana przez Krakowską Grupę Ekspedycji Radiowych. Na wystawie zgromadzono między innymi urządzenia nadawczo ? odbiorcze, które były podpięte do anten i można było na nich nie tylko słuchać, ale i pracować. Dawało to możliwość sprawdzenia w tych samych warunkach pracę różnych urządzeń. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po ogłoszeniu wyników egzaminu i obiedzie mieliśmy okazję oglądnąć audiowizualne programy przygotowane przez Kol. Piotra SP9BWJ oraz Tomka SP9ITP.

Więcej…

 

V Piknik Eterowy w Koniakowie

     Z inicjatywy Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców i Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w dniach 10 ? 11 lipca br. Pensjonacie ?Koronka? w Koniakowie odbył się kolejny, tym razem V Piknik Eterowy, w którym wzięło około ponad 200 osób, nadawców tym 100 licencjonowanych nadawców. W malowniczej scenerii spotkać można było wielu znamienitych postaci polskiego światka krótkofalarskiego, w tym wielu DX ? manów. Z kronikarskiego obowiązku wypada stwierdzić, że w spotkaniu wziął udział między innymi uczestnik wielu międzynarodowych wypraw krótkofalarskich Kol. Jurek SP9BQJ oraz krótkofalowiec ? żeglarz, kapitan jachtu ?Bona Terra? Janusz Słowiński SP9YI, którego jacht po ostatnim sztormie zatonął na dnie Przylądka Horn. Nie zabrakło również powszechnie znanego siemianowickiego naszym środowisku czeskiego krótkofalowca, a znanego z wielu ciekawych przedsięwzięć krótkofalarsdkich ( posiadającego polskie korzenie ) Janka OK2BIQ.


Więcej…

 

Łoś 2010

     W dniach 27 ? 28 maja br. w miejscowości Jaworzno koło Wielunia tj. na styku 3 województw : łódzkiego, opolskiego i śląskiego po raz czwarty odbyła akcja pod nazwą ?ŁOŚ? ? tym razem ŁOŚ 2010?. Operacja ta stanowiła zwieńczenie obchodów 80 ? lecia PZK i 85 ? lecia IARU, a wzięło w niej udział ponad 500 osób z całego kraju, w tym 485 licencjonowanych nadawców. Reprezentowane były wszystkie okręgi z wyjątkiem SP4. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentacji siemianowickiego Klubu SP9KJM, którą stanowili : Eugeniusz SP9IIA, Tadeusz SP9HQJ, Janek SP9GDI i Zenek SP9ERT.

Więcej…

 

Prelekcja kpt. Janusza Słowińskiego

Tematem prelekcji była by wyprawa "SAILS ON ANTARCTICA 2007/2008" na jachcie BONA TERRA.


Więcej…

 

Dni klubowe

W okresie wakacyjnym klub bedzie czynny w kazdą środę od godz. 16:00 do godz 19:00.

 

Festyn rodzinny

18 czerwca 2010r. W zespole Szkol Nr1 w Bańgowie zorganizowany został     ?Festyn Rodzinny?. Uczestnicy festynu (dzieci oraz młodzież szkolna brała udział w różnego     rodzaju grach oraz zabawach ). Klub Łączności Ligi Obrony Kraju SP9KJM przy DK Chemik oraz aktyw Harcerski hufca ZHP w Siemianowicach Śl zorganizował rozgrywki sportowe jak:

Więcej…

 
Czas | Kalendarz
Ulti Clocks content
Czas UTC
Ankieta
Jak oceniasz stronę klubu ?
 
Reklamy
SP9KJM poleca: