Losowa fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia

Witamy na stronie klubu SP9KJM

XIII Piknik Eterowy w Koniakowie

Koniaków 2018W dniach 13-15 lipca 2018 r. w Koniakowie odbył się kolejny – tym razem XIII Piknik Eterowy, w którym wzięło udział wielu znanych nadawców z okręgu SP9, a niezawodnym i stałym uczestnikiem spotkania był powszechnie znany Janek OK2BIQ z Tyry, organizator corocznych spotkań integracyjnych w Tyrze w Czechach. Program tegorocznego spotkania był dość ciekawy i nobilitujący, ponieważ odwiedziła nas posłanka na Sejm RP Małgorzata Pępek – posłanka Ziemi Żywieckiej. Siemianowicki klub SP9KJM reprezentował Tadeusz SP9HQJ wraz z Józefem SQ9FII. Nasi klubowi koledzy, po raz kolejny, w niedzielę tj. 15 lipca br. zorganizowali zawody radioorientacji sportowej dla wszystkich kategorii wiekowych, a zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy i upominki. W tym roku pogoda wybitnie dopisała, choć stwierdzić należy, że w tym roku frekwencja była nieco mniejsza. Nie mniej jednak uczestnicy spotkania integracyjnego powrócili do domów zadowoleni, bowiem pozytywnych wrażeń nie brakowało.

Opracował : Tadeusz SP9HQJPoniżej pełny tekst sprawozdania ze spotkania w Koniakowie, jaki ukazał się na stronie internetowej katowickiego OT 06 PZK i na Facebooku OT 06 PZK :


Więcej…

 

Krótkofalarskie spotkanie integracyjne na Leśnej Polanie w Lublińcu

Lubliniec 2018 W ostatnią sobotę tj. 2 czerwca 2018 r. na Leśnej Polanie w Lublińcu odbyło się coroczne krótkofalarskie spotkanie integracyjne, w którym wzięło udział ponad 40 śląskich nadawców wraz z rodzinami. Organizatorem spotkania był niezawodny zespół lublinieckiego klubu SP9PEW kierowany przez prezesa Mariusza SP9TDX, który czynił honory gospodarza spotkania. Niezawodnym okazał się sekretarz klubu Stanisław SP9UNK wraz z Eligiuszem SP9LLS, którzy zadbali o wszystkie szczegóły. Również pozostali klubowicze podzielili się rolami i każdy doskonale spisał się w wyznaczonych rolach. Organizatorzy spotkania zadbali, aby nikt z uczestników spotkania wrócił głodny do domu. Zapewnili bowiem grill z kiełbaskami i innymi pysznościami i napoje. Największym powodzeniem cieszył się jednak chleb ze smalcem i ogórkiem. W ramach spotkania odbyły się zawody z broni pneumatycznej, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali okolicznościowe dyplomy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał okolicznościowy certyfikat potwierdzający obecność na spotkaniu. Na miejscu pracowała stacja klubowa, z której każdy chętny nadawca mógł skorzystać. Pogoda dopisała, choć po południu niewiele popadało. Nie zakłóciło to jednak przebiegu spotkania i dobrej atmosfery na niej panującej. Bardzo dziękujemy organizatorom za trud i liczymy na kolejne spotkanie za rok.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

Więcej…

 

Siemianowiccy krótkofalowcy na ogólnopolskim spotkaniu ŁOŚ 2018


ŁOŚ 2018 W dniach 25 – 27 maja br. w Jaworznie koło Wielunia po raz 12. odbyło się coroczne ogólnopolskie spotkanie krótkofalowców, w którym wzięło udział ponad 1000 amatorów tego elitarnego hobby. Nazwa ŁOŚ to nie przypadek, ponieważ odnosi się ona do granicy trzech województw : łódzkiego, opolskiego i śląskiego mającej miejsce na wzgórzu Jaworzna. Program spotkania był niezwykle urozmaicony, ponieważ poza ciekawymi prelekcjami i prezentacjami autorytetów krótkofalarskich, warsztatami tematycznymi, pokazami nowoczesnych technologii wprowadzanych w krótkofalarstwie było mnóstwo stoisk ze sprzętem krótkofalarskim. Odbywała się również największa w kraju giełda krótkofalarska, gdzie każdy mógł nabyć interesujące go akcesoria przydatne do pracy nadawczej. Były także pokazy zawodów pod nazwą „łowy na lisa”, polegające na wynalezieniu ukrytych w terenie mini nadajników. Każdy uczestnik spotkania mógł nabyć koszulkę z logo Łosia i swoim znakiem nadawczym.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Włodzimierza Hereja SP6EQZ z ostatniej wyprawy krótkofalarskiej na Saint Bartholomy, a także Ryszarda Reicha SP4BBU – autora 4 ciekawych książek o tematyce krótkofalarskiej. Szczególnie ostatnia pozycja Ryszarda pt. „Agent nadaje” nosi akcenty szpiegowskie z motywami uwikłania jednego z krótkofalowców w aferę szpiegowską. To oczywiście fikcja literacka, ale opracowanie to czyta się z zapartym tchem. Wykład Michała Wilczyńskiego SP9XWM na temat alternatywnej łączności bezpieczeństwa był przykładem praktycznego wykorzystania łączności krótkofalarskich w akcji niesienia pomocy ofiarom zagrożenia cywilizacyjnego np. powodzi, trzęsienia ziemi czy huraganów. Konstruktorzy urządzeń nadawczych i anten prezentowali swoje najnowsze wyroby. Dość ciekawy program logujący do zawodów krótkofalarskich zaprezentował Grzegorz Rendhen SP9NJ.


Środowisko siemianowickiego klubu łączności SP9KJM reprezentowali : Tadeusz Pamięta SP9HQJ, pełniący funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Krótkofalowców, Józef Dworski SQ9FII - instruktor wyszkolenia strzeleckiego klubu, Jacek Sedlak SQ9BEC – konstruktor anten i urządzeń nadawczych oraz Mateusz Bernat SQ9MLZ – konstruktor anten i urządzeń nadawczych. Przedstawiciele siemianowickiego klubu łączności godnie reprezentowali swój klub biorąc udział w licznych przedsięwzięciach spotkania.


W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, a dobrze zaopatrzony w „wyżerkę” i napoje obozowy bufet cieszył się dużym powodzeniem. Zatem do spotkania za rok.

Ciekawe materiały filmowe ze spotkania znajdują się na stronie forum SP7PKI


Opracował : Tadeusz SP9HQJ


Więcej…

 

Odznaka Honorowa PZK dla Eugeniusz Siluka SP9CWF


SP9CWF 13 października 2017 r. w lublinieckim klubie SP9PEW, w obecności członków tego klubu, odbyła się miła uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej PZK byłemu prezesowi tego klubu Eugeniuszowi Silukowi SP9CWF. Uroczystego wręczenia Odznaki dokonał wiceprezes PZK Tadeusz SP9HQJ w obecności prezesa Śląskiego Oddziału Terenowego PZK Marka SP9HTY oraz prezesa klubu SP9PEW Mariusza SP9TDX. Ponadto Marek SP9HTY wręczył Eugeniuszowi okolicznościowy puchar za wieloletnią działalność na rzecz PZK. Po części oficjalnej i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy spotkania przystąpili do konsumpcji słodkich pyszności popijając przy tym kawę lub herbatę. Drogi Eugeniuszu : żyj długo i szczęśliwie z pożytkiem dla klubu SP9PEW.

Info : Tadeusz SP9HQJ

Więcej…

 

Artykuł na temat Klubu SP9KJM w gazetce SSM

W 6 numerze miesięcznika Moja Spółdzielnia SSM ukazał się atykuł autorstwa Rafała Grzywocza na temat klubu SP9KJM. W załączeniu skan wcześniej wspomnianego tekstu.


Tadeusz SP9HQJ

Więcej…

 

Siemianowiccy krótkofalowcy wśród dzieci półkolonii miejskiej

W związku z 60.leciem Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z inicjatywy Rady Osiedla i Administracji Osiedla Bańgów w Siemianowicach Śl. 31 lipca 2017 r. na terenie rekreacyjnym tego osiedla zorganizowano zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczestników półkolonii miejskiej zorganizowanej przez Dom Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. W ramach zajęć młodzi zawodnicy brali udział między innymi w rozgrywkach piłki siatkowej, a także w interaktywnych zajęciach komputerowych zorganizowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej i Młodzieżowe Biuro Pracy OHP. Dużą atrakcją dla dzieci była kurtyna wodna przygotowania przez AQUA Sprint i bezpłatny poczęstunek popcornem serwowanym przez firmę MMJ.

Więcej…

 

Ciekawostki krótkofalarskie, o których każdy powinien wiedzieć.

Ciekawostki krótkofalarskie, o których każdy powinien wiedzieć.


Polish ham – w dosłownym tłumaczeniu to szynka polska. To określenie od lat Polakom kojarzy się z szynką znanej od lat firmy „Krakus”, jako towaru eksportowego na zachód. Nie każdy jednak wie, że słowo „polish ham” oznacza polskiego krótkofalowca. Nie jest to jednak wyjątek, ponieważ słowo „ham” odnosi się do każdego krótkofalowca na świecie. I tak „american ham” oznacza amerykańskiego krótkofalowca.

Więcej…

 

Krótkofalarstwo – alternatywa na współczesne środki komunikacji

Krótkofalarstwo – alternatywa na współczesne środki komunikacji

Czy w dobie powszechnie dostępnej telefonii komórkowej, radia, telewizji oraz internetu z komunikatorami w postaci Skype, Czat, Facebook służących do szybkiego komunikowania się jest dziś miejsce dla krótkofalarstwa ?.

Więcej…

 
Czas | Kalendarz
Ulti Clocks content
Czas UTC
Ankieta
Jak oceniasz stronę klubu ?
 
Reklamy
SP9KJM poleca: