Losowa fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia

Witamy na stronie klubu SP9KJM

X Piknik Eterowy SP-OK-OM Koniaków 2015

W pierwszy weekend lipca br., tj. 04-05 lipca br., skromniejsza tym razem reprezentacja klubu SP9KJM ( SQ9FII i SP9HQJ ), wzięła udział w corocznym spotkaniu integracyjnym w Koniakowie. Aby nie rozpisywać się na temat tego spotkania, wykorzystam fragment Komunikatu Prezydium ZG PZK Nr 9/2015 z dnia 22.07.2015, w którym to główny animator spotkania – Henryk SP9FHZ dość wiernie przedstawił przebieg tego spotkania. Ze swej strony dodam jedynie, że wraz z Józefem SQ9FII godnie reprezentowaliśmy nasz siemianowicki klub SP9KJM i zorganizowaliśmy zawody radioorientacji sportowej, który cieszył się dużym powodzeniem.

Vy 73 – Tadeusz SP9HQJ.

Więcej…

 

SP9NWJ SK

Z przykrością informuję, że 8 sierpnia 2015 roku zmarł nasz Kolega – były członek i ostatnio sympatyk naszego klubu Jan Baron SP9NWJ. Pogrzeb Ś.P. Janka odbył się 13 sierpnia br. na cmentarzu w Siemianowicach Śl. – Bytkowie. W pogrzebie wzięło udział wielu krótkofalowców, nie tylko z siemianowickiego klubu SP9KJM. Ś.P. Janek był powszechnie znanym nadawcą nie tylko w kraju, ale i za granicą. Ś.P. Janek od urodzenia był niewidomym i fale radiowe było dla Niego środkiem komunikowania się z krótkofalowcami z całego świata.  W moich zbiorach kart QSL zachowała się karta QSL wypisana przez Ś.P. Janka SP9NWJ alfabetem Braila z lat dziewięćdziesiątych. Gwoli informacji dodam, że Zmarły był synem Wilhelma Barona SP9BBQ, również powszechnie znanego w kraju i za granicą. Nowotwór złośliwy zabrał z naszego grona wspaniałego Kolegę. Drogi Janku – będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju. Cześć Twojej pamięci.
W imieniu członków klubu SP9KJM – Tadeusz SP9HQJ.

 

Otwarte Zawody Sprawnościowe LOK dla Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności i Amatorskiej Radioorientacji Sportowej w Kucobach

W dniach 21- 24 maja br. w Ośrodku Chorzowskiego Hufca ZHP w Kucobach koło Olesna odbyły się zorganizowane przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju Otwarte Zawody Sprawnościowe LOK dla Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności i Amatorskiej Radioorientacji Sportowej, w których wzięło udział 45 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się w następujących dyscyplinach sportowo – obronnych : strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem, praca w sieci radiowej, marsz na azymut oraz „łowy na lisa”, polegające na odnalezieniu na czas ukrytych w lesie nadajników emitująch sygnały radiowe.

Więcej…

 

OBWIESZCZENIE PREZESA URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ

Obwieszczenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 22 grudnia 2014 r.
o harmonogramie sesji egzaminacyjnych komisji egzaminacyjnej do spraw operatorów urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz formie egzaminów i języku, w jakim będą one przeprowadzane, można pobrać klikając w poniższy link:

OBWIESZCZENIE

 

Wieczór autorski Janusza Słowińskiego SP9YI w Willi Fitnera w Siemianowicach Śl.

12 lutego br. o godz. 18.00 w okazałym pałacyku – Willi Fitznera w Siemianowicach Śl. przy ul. 27 – go stycznia 3 w Siemianowicach Śl. odbędzie się wieczór autorski Janusza Słowińskiego SP9YI – krótkofalowca i podróżnika, który na jachcie „Bona Terra” wielokrotnie przemierzał morza i oceany, w tym dwukrotnie zaliczył najbardziej groźny rejon świata tj. Przylądek Horn.

Więcej…

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ADMINISTRACJI I CYFRYZACJI

Nowe Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 10 grudnia 2014 r.
w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej , można pobrać klikając poniższy link :

ROZPORZĄDZENIE

 

Festiwal „ANTY NUDA”

W dniu 22 Listopada 2014r. pod Patronatem  Prezydenta Miasta Siemianowice Jacka Guzego zorganizowany został Przez Zespół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śl. Festiwal "ANTY NUDA".


Więcej…

 

Relacja z obchodow jubileuszu Klubu w Dzienniku Zachodnim

W dniu 14.11.2014 r na łamach Dziennika Zachodniego ukazała się relacja z obchodów 55-lecia Klubu SP9KJM.

Więcej…

 
Czas | Kalendarz
Ulti Clocks content
Czas UTC
Ankieta
Jak oceniasz stronę klubu ?
 
Reklamy
SP9KJM poleca: