Losowa fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia
 • Losowa Fotografia

Witamy na stronie klubu SP9KJM

Spotkanie w Holicach

W dniach 21 ? 22 sierpnia br. w Holicach w Czechach odbyło się Jubileuszowe XX Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców, w którym wzięło udział ponad 700 osób z różnych krajów Europy ? wystawców sprzętu najnowszej generacji, sprzętu z ?demobilu? i różnego typu staroci. Największą grupę stanowili jednak zwiedzający, traktując to wydarzenie jako możliwość nabycia różnego typu sprzętu, jak też okazję do spotkań towarzyskich. Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców i polskie stoisko wystawowe, z licznymi materiałami propagandowymi, reprezentowali przedstawiciele siemianowickiego Klubu Łączności SP9KJM, mieszkańcy Siemianowic Śl. tj. Tadeusz Pamięta SP9HQJ, pełniący obowiązki Sekretarza Generalnego PZK oraz Eugeniusz Kurzeja SP9IIA Prezes Klubu SP9KJM.

Więcej…

 

X Jubileuszowy Zakopiański Zlot Krótkofalowców w Gliczarowie Górnym

W ostatni weekend tj. 1 ? 2 sierpnia 2009 r. czterech członków Klubu SP9KJM tj. Eugeniusz SP9IIA, Tadeusz SP9HQJ, Romek SP9UVQ oraz Janek SP9GDI wzięło udział w X Jubileuszowym Zakopiańskim Zlocie Krótkofalowców w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego. Tylko w pierwszym dniu w spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Idea tego typu spotkań zrodziła się w 2000 roku, kiedy to zmieniono lokalizację przemiennika UKF SR9X z Lubonia na Gubałówkę k. Zakopanego. Wtedy to odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne, na którym to proboszcz z pobliskiej parafii ks. Szczepan Gacek SP9VRJ poświęcił przemiennik. Przez 4 lata spotkania integracyjne odbywały się w Towarzystwie Gimnastycznym ?Sokół? w Zakopanem, a od 2004 roku za sugestią ks. S. Gacka SP9VRJ na terenie parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Gliczarowie Górnym.

Więcej…

 

Dzień w Skansenie 2009

W poniedziałki w czasie letnich wakacji w Skansenie w WPKiW w Chorzowie domy kultury, pałace młodzieży i stowarzyszenia młodzieży organizują gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku.
Dziś nadszedł czas, aby organizacja dnia w Skansenie przypadła Domowi Kultury ?Chemik? z Bytkowa. Załoga ?Chemika? przybyła do Skansenu wcześniej niż zwykle, aby przygotować różne konkurencje. Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Po godzinie 10-tej rano konferansjer powitał wszystkich zgromadzonych i zabawa ruszyła pełną parą.

Więcej…

 

Pożegnanie Antoniego Zębika - SP7LA

4 lipca br. o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Palmowej w Częstochowie miała miejsce ceremonia pochowania urny z prochami powszechnie znanego nestora polskiego krótkofalarstwa Antoniego Zębika ? SP7LA, w której wzięło udział ponad 50 osób. Wśród uczestników ceremonii pogrzebowej znaleźli się między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta w Częstochowie z Prezydentem Miasta dr Tadeuszem Wroną, kombatanci ruchu oporu Armii Krajowej, ZBoWiD, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Związku Harcerstwa Polskiego i Straży Miejskiej i innych organizacji patriotycznych.

Więcej…

 

Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju Łączności

W dniach 26 ? 28 w ośrodku chorzowskiego Hufca ZHP w Kucobach koło Olesna odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju Łączności obejmujące 6 kategorii sportowych tj. strzelanie z wiatrówek, rzut granatem, określenie azymutu, marsz na azymut, odszukanie nadajnika ( łowy na lisa ) oraz praca w sieci radiowej. Organizatorem zawodów był Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju, a wykonawcą Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach wraz z Klubem Łączności LOK ? SP9KJM w Siemianowicach Śląskich. Członkowie tego Klubu zajęli się logistyką i wystąpili w roli sędziów. Sędzią głównym zawodów był kierownik Wydziału Szkolenia i Sportów Obronnych ZG LOK Włodzimierz Karczewski - SQ5WWK, natomiast obowiązki kierownika zawodów pełnił Eugeniusz Kurzeja - SP9IIA. Najbardziej pracowitym okazał się Jan Okoń ? SQ9LBO, przedstawiciel ZW LOK w Katowicach, na którym spoczywało najwięcej obowiązków.

Więcej…

 

Relacja z oficjalnej części obchodów 50 lat Klubu

29 maja br. w Domu Kultury ?Chemik? odbyła się uroczystość 50 ? lecia Klubu Łączności SP9KJM, w której wzięło udział ponad 50 osób. Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Siemianowicach Śl. tj. Wiceprezydent Henryk Ptasznik i Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Gościniak oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta i jednocześnie Kierownik Domu Kultury ?Chemik? Zbigniew Krupski. Zarząd Wojewódzki LOK reprezentowali : Barbara Karge i Jan Okoń. W spotkaniu wzięli udział: Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców Piotr Skrzypczak ? SP2JMR , Witold SP9MRO Wiceprzewodniczący GKR PZK oraz Prezes Śląskiego OT PZK Jacek SP9JCN . Wśród zaproszonych gości znaleźli się także dwaj przedstawiciele Oddziału Terenowego PZK w Jarosławiu tj. Zbigniew Guzowski ? SP8AUP i Benedykt SP8IQQ.

Więcej…

 

Wojewódzkie Zawody Sportowo ? obronne w Kokotku

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2008 r. na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku koło Lublińca odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo ? Obronne dla młodzieży szkolnej, zorganizowane przez Zarząd Śląskiego Biura Okręgowego LOK w Katowicach przy współudziale siemianowickiego Klubu SP9KJM. W skład konkurencji sportowo ? obronnych wchodziły : radiopelengacja amatorska, marsz na azymut, bieg na orientację, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem, a także praca w sieci radiowej polegająca na nadawaniu i odbiorze radiogramów.

Więcej…

 

Wyciąg z Komunikatu Sekretariatu ZG PZK

10. Akty prawne.

W Dzienniku Ustaw nr 88 z 18 maja 2007 r. pod pozycją 587 opublikowano nowelizację Prawa Ochrony Środowiska. Dodano przy ostatniej nowelizacji, zgodnie z ustaleniami PZK poczynionymi podczas spotkania w sierpniu ub roku, w art. 147a ust 1b pkt 2, który zwalnia służbę radiokomunikacyjną radioamatorską z obowiązku korzystania przy wykonywaniu pomiarów pól ( w tym analiz obliczeniowych zgodnie z definicją pomiaru w ustawie ) z laboratoriów akredytowanych.  Dzięki temu zapisowi krótkofalowcy będą mogli przedstawiać organom ochrony środowiska  wyniki dokonanych samodzielnie przez siebie analiz. Rozporządzenia dotyczące zgłoszeń nie są jeszcze podpisane. Są ciągle na stronie Ministra Środowiska jako akty prawne po konsultacjach i oczekujące na podpisanie.  Tak więc jeszcze trochę i słynne arkusze Djonizego SP6IEQ się przydadzą.

Więcej…

 
Czas | Kalendarz
Ulti Clocks content
Czas UTC
Ankieta
Jak oceniasz stronę klubu ?
 
Reklamy
SP9KJM poleca: