Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych Zarząd klubu SP9KJM składa serdeczne życzenia członkom i sympatykom naszego klubu. Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz licznych DX-ów w czasie Świąt, jak też satysfakcji z uprawiania krótkofalarskiego hobby. Składamy również serdeczne życzenia z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca, jaki przypada na dzień 18 kwietnia każdego roku.
Przy okazji informacja: w najbliższy piątek klubowy tj. 19 kwietna br. klub będzie nieczynny. Najbliższe spotkanie klubowe po Świętach to piątek, 26 kwietnia br. – zapraszamy członków i sympatyków klubu.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Latest

VI Radiozlot na Sośniej Górze

Na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK (OT 06 PZK), jak i na stronie mikołowskiego klubu SP9PKS widnieje informacja na temat zbliżającego się VI Radiozlotu na Sośniej Górze. Zapraszamy zatem nie tylko członków i sympatyków naszego klubu, ale wszystkich zainteresowanych do udziału w tej ciekawej i ważnej imprezie. Poniżej szczegółowe informacje ze strony OT 06 PZK Katowice: http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=121

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Latest

Ciekawsze strony internetowe dotyczące różnych aspektów krótkofalarstwa

Ciekawsze strony internetowe dotyczące różnych aspektów krótkofalarstwa.
Przeglądając różne materiały filmowe w serwisie Youtube natknąłem się na wiele ciekawych filmów przedstawiających różne aspekty uprawiania krótkofalarskiego hobby. Można tam znaleźć materiały zarówno dla kandydatów na krótkofalowców, dla początkujących, a także dla zaawansowanych krótkofalowców. Krótkofalarstwo to ciekawa dziedzina wiedzy i hobby, gdzie można zgłębiać zawiłości fizyki, radiotechniki, elektroniki i doskonalić znajomość języków obcych, a także wykorzystać komputer do prowadzenia łączności z całym światem w ramach technik cyfrowych. Aby dowiedzieć więcej na czym polega istota krótkofalarstwa wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. typowe słowa-klucze: „krótkofalarstwo”, „co to jest krótkofalarstwo” czy też „krótkofalowcy”. Poniżej przedstawiam ciekawsze strony obrazujące istotę krótkofalarstwa i zapraszam do ich obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=BMfKK21rLBA – Fale radiowe, krótkofalarstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=9xj7_Dl-JLc – Jak działa radio.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Latest

Ciekawe audycje radiowe z udziałem klubu SP9PKS

Przeglądając stare archiwa PZK, natknąłem się na dość ciekawą informację dotyczącą mikołowskiego klubu SP9PKS, którego działacze wzięli udział w dwóch audycjach radiowych ciekawie opowiadając o istocie krótkofalarstwa. Informacje te niewątpliwie zainteresują nie tylko członków i sympatyków naszego klubu. Warto więc posłuchać. Warto też odwiedzić stronę internetową klubu SP9PKS tj. http://www.sp9pks.pl/news.php

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Latest

Informacja nie tylko dla członków i sympatyków klubu SP9KJM

Poniżej przedstawiam fragment stopki redakcyjnej miesięcznika „Krótkofalowiec Polski”, z treści którego wynika, że w lutym br. powierzono mi obowiązki redaktora naczelnego tego miesięcznika. Marcowe wydanie miesięcznika ukazało się pod redakcją Piotra SP2JMR, który wdrożył mnie w niuanse dotyczące redakcji pisma, natomiast kwietniowe wydanie odbyło się już pod moim kierownictwem. Jak napisałem w słowie wstępnym, nie zamierzam wprowadzać rewolucyjnych zmian w zakresie redagowania miesięcznika, lecz rzetelnie informować Czytelników o sytuacji panującej w PZK. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich odwiedzających stronę klubową SP9KJM – bądźcie łaskawi przekazywać mi informacje o ciekawych wydarzeniach krótkofalarskich różnego typu, jakie są Waszym udziałem. Mogą to być informacje o działaniach klubowych, oddziałowych i o zasięgu centralnym. Wiem, że wiele dobrego dzieje się w mikołowskim klubie SP9PKS i czekam zatem na ciekawe informacje. Wiele ciekawych przedsięwzięć ma miejsce w bielskim klubie SP9KAT (np. wyprawy) – przekazujcie mi informacje, a ja będę to publikował na łamach naszego miesięcznika. Moje namiary są powszechnie znane.

Z krótkofalarskim vy 73 – Tadeusz SP9HQJ

Zaszufladkowano do kategorii Latest